„eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” ponad 9000 uczniów tworzy zbiór dzieł

 > Bez kategorii >  „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” ponad 9000 uczniów tworzy zbiór dzieł
0 Comments

To pierwsza cyfrowa encyklopedia dziecięca w Wielkopolsce. Stworzony przez studentów Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji (szczególnie kierunek „Cyfrowe dzieciństwo”, „Cyfrowe dzieci” i „Studium cyfrowe”)

„ESzkoła Wielkopolska – Wielkopolska Cyfrowa Encyklopedia Dziecięca” to zbiór prac tworzonych przez uczniów na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Obejmuje fikcję, poezję, sztuki i powieści.

Wyzwanie cyfrowe polega na tym, aby wszelkie formy informacji były użyteczne i atrakcyjne. Aby to zrobić, muszą stworzyć system, dzięki któremu dzieci mogą się uczyć. W tym celu zgromadzili wszystkie prace w swojej bibliotece cyfrowej, a teraz są tutaj, aby nadać im nową formę, aby dzieci mogły je znaleźć na swoich urządzeniach.

„ESzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Wielkopolska Encyklopedia Dziecięca” została stworzona przez uczniów „ESzkoły Stwosząca” w Gdyni. Jest to kompletna cyfrowa encyklopedia historii, geografii i kultury Wielkopolski.

Liczna grupa studentów z Uniwersytetu Wielkopolskiego stworzyła cyfrową encyklopedię dziecięcą, która zawiera ponad 9 000 prac. Jest to kompletna praca referencyjna dotycząca miasta Wielkopolski zawierająca informacje historyczne i kulturowe.

Przypadki użycia sztucznej inteligencji w przyszłości stają się coraz bardziej realne: twórcy AI mogą być wykorzystywani podczas generowania treści dla określonych tematów lub nisz. Mogą być również wykorzystywane jako kanał, dzięki któremu klienci mogą dowiedzieć się, jak dobre są ich produkty i usługi oraz jak zarabiać w Internecie. Zobaczymy, jak z czasem popularność tych aplikacji będzie rosła.

Po raz pierwszy zetknąłem się z ideą cyfrowej encyklopedii, gdy pracowałem w bibliotece uniwersyteckiej. Jak można się domyślić, są to książki, które zostały zdigitalizowane i umieszczone w Internecie. Ale ta historia to coś więcej niż tylko cyfryzacja i dostęp online. Jest w tych pracach coś wyjątkowego – ich autorów, ich historie, które za nimi stoją i światy, które dla siebie stworzyli.

„Stworzyłem tę encyklopedię dla wielkopolskich dzieci. Interesują się kulturą, historią i geografią regionu. Wziąłem to pod uwagę przy tworzeniu książki cyfrowej.”

Naszym celem jest udostępnienie tego projektu wszystkim bibliotekom akademickim w Polsce. W tym celu stworzymy cyfrową bibliotekę książek dla dzieci. Ta cyfrowa biblioteka zostanie stworzona przez studentów IV i V roku Państwowej Wyższej Szkoły Sztuki i Nauki ENSZKOLLW (Eszkoła Wielkopolska).

Ideą Wielkopolskiej Cyfrowej Encyklopedii Dziecięcej jest udostępnienie zbioru prac zawierających istotne informacje o każdym regionie, kulturze, mieście czy wsi w Polsce. Wierzymy, że biblioteki cyfrowe są świetnym rozwiązaniem do tworzenia historii w przeszukiwalnych formach, a jeśli je zbudujesz, to przyjdą! Dlatego postanowiliśmy zaoferować nasze księgozbiory dla dzieci w postaci internetowej bazy danych.

Bazę danych można uznać za otwarty zasób, który można umieścić na własnej stronie internetowej lub przechowywać w innych witrynach do ponownego wykorzystania. To więcej niż książki w formie fizycznej, pozwala nam dzielić się naszą wiedzą w różnych językach i kulturach

Głównym celem tej cyfrowej encyklopedii jest zaprojektowanie cyfrowej biblioteki prezentującej dziedzictwo kulturowe i duchowe Wielkopolski.

Programowanie stało się niezbędną umiejętnością dla wielu firm IT. Dobry programista może pomóc swojemu pracodawcy w poprawie jakości przyjaznych dla użytkownika stron i aplikacji.

Algorytmy opracowane przez programistów odgrywają obecnie bardzo ważną rolę w tych procesach, pozwalając im zarówno na poprawę jakości i atrakcyjności treści internetowych, jak i ułatwiając współpracę między kolegami w pracy.

Każdy element w kolekcji prac musi mieć opis – co to jest? Do czego to się odnosi? Czy to jedna praca czy kilka? Czy to ta sama praca, czy różne? W cyfrowej encyklopedii możemy opisać wszystko i wszystko.

W cyfrowej bibliotece znajdują się prace polskich artystów i pisarzy. Okazuje się, że jest to dobry sposób na nauczanie, ale także stwarzanie uczniom możliwości doskonalenia umiejętności czytania i poszerzania wiedzy o polskiej literaturze.

Encyklopedia online to platforma edukacyjna. Interfejs encyklopedii jest zbudowany wokół interakcji człowiek-komputer i pomoże użytkownikom lepiej niż kiedykolwiek zrozumieć język i kulturę. Praca wykonana przez uczestników internetowej encyklopedii oceniana jest w skali od 1 (bardzo źle) do 10 (idealnie).